Dnes byl první soutěžní den a celkem to šlo, resp. jsme nedostali takovou nálož, jako jsme zvyklí. Jako první z nás letěl Jarda, dal na rozehřátí 33 průletů a termika s F5F modelem byla bez problémů. Dopoledne bylo i termické počasí, ale žádné veliké stoupáky pro naše modely tu nebyly. Spíše nulky. Druhý letěl Martin s novými baterkami a zaletěl 47 průletů, asi by šlo i více, ale na začátek solidní výkon. Martin chytnul termiku, a tak 10 s přehledem doletěl, jen měl vyčerpáno 1750Wmin, takže bez termiky by to bylo horší. Poslední jsem letěl já, 46 průletů, termika žádná, takže jsem musel 2x motorovat a jednou za penalizaci asi 6ti bodů. Přistál jsem asi o 1cm za 30 bodů. Kolo vyhrál Hannes Starzinger s 50ti průlety. Jinak byly výsledky dost vyrovnané.

 

Druhé kolo dal Jarda 34 průletů, bohužel se nechtěl nějak moc vracet, po seknutí na béčku. Jinak by to bylo za 36. Ale jak Jarda říká, vracet by se nemělo, když to „pokazíš“ máš za to platit J Martin letěl po dvou secích 46 průletů, což je velice solidní výkon. Problém nastal v termice, jelikož nic nebylo a po prvním nastoupání měl Martin vyčerpáno 1750Wmin musel využít dalších 210Wmin aby naletěl 10 minut. Celkem tedy 70 bodů dolů. Já jsem letěl opět 46 a termika také žádná, ale jelikož jsem nevylétal ani 1500Wmin, tak jsem měl dost energie na dolétaní. Přistál jsem asi 0,5cm za 30 bodů. To bylo vskutku dobré, většinou se kruh přejede o 5cm nebo podobně, ale zůstat v něm o cenťák a ještě 2x se mi zatím nikdy nestalo J. Kolo asi vyhrál opět Hannes s 50ti průlety, oficiální výsledky zatím nikde nejsou. Franz Riegler měl dost smůlu, musel se vracet na Béčku a v půlce návratu mu přišel signál, že je v bázi. Prostě měřič dost zaspal. Franz těsně nedoletěl 49 průletů. Takže bez vracení by to mohlo 50 dát, byl to pěkný ostrý let.

 

Celkem milé překvapení bylo použití Neu doggerů, Jardovi jeden sice vůbec nefungoval, takže jsme měli dost co dělat abychom s náhradním doggerem odstartovali, ale byl to jeden z mála problémů. Evidentně i proti Lugo Cupu došlo ještě ke změnám, protože motor se může vypínat asi podobně jako v původním systému. Jinak na hotel jsme se dostali po 20té hodině, celkem pozdě. Pyloňáci končí kolem 16té hodiny a začínají později :) 2 lety za den, pěkné polétání. Ještě že jsem si vzal F3K, tím jsem zvedl počet starů na 5ti násobek :)

 

 

 

imgimgimgimgimgimgimg