První z našeho teamu začínal Jarda, letěl 37 průletů a termiku za 10 minut, tedy solidní výsledek na začátek. Pro zlepšení jsme zkontrolovali Unilog2 a zjistili jsme že vylétaná energie je stejná jako na kategorii F5F, takže jsem navrhl zkrátit rozeběh na 0s a tím zvýšit výkon. Na můj let jsme špatně zaměřili bázi A, což mě trochu rozhodilo (snad málo tréninku či co), trochu jsem zalétával na bázi A a pak jsem pro jistotu ještě sekl na Béčku. Termika v pohodě, výsledek tedy 10 min a 44 štrek. Martin letěl to samé, měl horší vzduch a trochu více práce na termiku, ale jinak výsledek totožný, tedy 10min a 44. Profíci létali až 50 průletů, což je pro nás aktuálně trochu scifi.

V druhém kole se již letělo podle obráceného pořadí z průběžného výsledku s tím, že startující z jednoho teamu musí mít minimální rozestup 3 startovních pozic. První tedy letěl Jarda, měl to rozletěno podle časů až na 39-40 průletů. Pak přišlo brzké zapnutí motoru před bází a vlivem drobného stresu byl výsledek 37-1, tedy 36 průletů. Na měření bylo pouze 34, požádal jsem tedy o přezkoumání celé situace. Po nějaké "chybě" nám bylo nabídnuto 35 průletů, což měl být správný výsledek, nebo jsme mohli dostat refly, jako TM jsem volil refly. Což mi Jarda asi do smrti neodpustí, ale 35 je prostě málo. Tedy po dalším startu se motor pustil na cca 1sec a dále již nešel pustit, místo 35 průletů bereme tedy 0 bodů. Nicméně za svým rozhodnutím si stojím a udělal bych to znova. Řešil bych to jinak před koncem soutěže, ale rozhodně ne na začátku. Pak letěl Martin, s jedním vlétnutím s motorem do báze A dal 45 průletů a termiku 10 minut také v pohodě (zato drobný dík klukům z Polska :P ). Jako poslední jsem letěl také 45, když mi zvoník na Béčku nepískl a já jsem se už vracel zpět, pak pískl a zase jsem letěl k Áčku. Málem jsem sekl sichrlajnu, ale dalo to. Také 45 kusů a skoro 10min, práskl jsem s tím o zem asi o 7 vteřin dříve. Alespoň jsem vyhnal nějaké ty hraboše a že jich tu je :)

Aktuáně je první Karl Waser s výkonem 50 a 49. Druhý je Remo Fratini 50 a 48, třetí Piermario Cavaggioni 49 a 48. Franz Riegler letěl také 50 a 49, ale termika z druhého letu byla pouze 7 minut, tak to vypadalo, že svého SF2 rozšlápne :) Martin a já jsme někde kolem prostředku a Jarda zatím poslední.

Zítra pokračujeme druhým a třetím kolem.
imgimgimgimgimgimg