Druhý letový den začínal Jarda, regulátor po odhodu fungoval dobře, ale asi při třetím nastoupání se objevily zase problémy. Regulátor vypínal sám od sebe, ale na výsledek by to asi nemělo normálně vliv. Akorát že psychika zafungovala a po rozhození dal Jarda jenom 35 kusů. Termika v pohodě za 10min. Pak jsem letěl já, těsně mi uteklo 46 průletů asi o 5 metrů, termika byla v pohodě, akorát jsem zase přistál o 5sec dříve a ulomil jsem VOP (asi mi to vrátila i za ten včerejšek :) ). To jsem následně zpravil, ale na další let jsem volil záložní model. Martin letěl 46, dalo mu to alespoň o 1sec. a termiku dal také za 10 minut. Smůlu měl Karl Waser, letěl 50 průletů, celkem jasně by dal termiku, ale při zapnutí motoru v 8mé minutě se nic nestalo, takže přistál. Unilog1 mu po vypnutí motoru zaznamenával proud 6A (který samozřejmě nikam netekl) a zbylá energie asi 180Wmin se celkem rychle vytratila a motor již nešel zapnout.  Doufám, že ho to nebude stát umístění, sympatický kluk ale na MS má pokaždé zatím smůlu. Jinak je celkem zajímavé, že se dá letět 50 průletu na stejnou energii jako my létámě těch 45-46. Další smolař je Pieter Douma, včera jeden model rozbil a dnes se mu nejspíše zaseknula převodovka a soutěž pro něj asi skončila. Po prvním kole odjel Tomáš Vítek domů, doufám, že ho to alespoň drobně nahlodalo. Třetí fajkař by se do party hodil.

 

V pauze jsme se fotili s modely, fotky budou v galerii. Bohužel bylo vše tak rychlé, že jsem některé teamy nestihnul vůbec vyfotit. S modely SF2 létá 10 účastníku, to je solidní výsledek. Zítra budu fotit střídměji, vzal jsem si krátký objektiv tak v letu nic nechytnu.

 

Druhé kolo začal opět Jarda, seknul na bázi B a nechtělo se mu vracet, takže dva průlety dolů. Celkem tedy 35 průletů a 10min termiky. Jarda vyhlásil soutěž, že kdo zaletí 47 průletů, tak mu bude moci tykat. Tak to je už výzva, protože kdo může říci, že tyká Jardovi, že :) Jsem se toho chytnul a letěl jsem tedy 47 průletů, termika za 10:00 a přistání za 30, sám jsem tomu nemohl uvěřit, že budu Jardovi tykat, jen bude fuška, po tolika letech (myšleno rocích), si na to zvyknout. Let tedy solidní, ale studená sprcha v podobě nalétaného maxima 52 průletů v kole mě usadila na prdel. Upřímně na ní sedím celé mistrovství, takže se to dá vyrdžet. Poslední letěl Martin, měl to solidně rozletěné na 45-46 průletů, ale v předposledním stoupání seknul na čtyřce poslední bázi B a byli jsme rádi, že to nerozbil, protože při otáčení se mu asi 2x odtrhnuli proudnice. Výsledek byl tedy 41 průletů a 10min. Pak jsem se ještě podíval na Karla, letěl 51 průletů a termika byla tentokráte v pohodě. Pak jsem již odjel na krátký výlet a udělal jsem si 2,5 hodiny dovolené. Po návratu jsem se právě dozvěděl, že se létalo i 52 průletů :) Konkrétně to letěl Christian Ulbrich z Německa.

 

Co mně fakt překvapilo, že i Australan umí německy :) Ale na druhou stranu žil asi 30 let ve Švýcarsku, takže asi něco pochytil. Tradičně jsme pobrečeli nad současnou kvalitou serv. Co mě ale fakt hodně překvapilo, že i absolutně vychvalovaná serva MKS jsou klasický shit. Ze 8 kusů jim odešlo 6 kusů. Nyní vyšla nová serva KST, něco mám už na VOP a zatím fungují v pohodě. Vždy mě pak dojímají diskuze na našich fórech ohledně kvality serv :)

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg