Páté kolo je za námi, první letěl Martin, protože contest director nás napsal na start těsně za sebe. Takže jediná šance byla letět jako první. Vzduch byl ještě studený, takže podmínky nebyly optimální. Martin letěl 44 průletů a termiku 10 minut. Hned po přistání šel na start Jarda, dal na naše rady a stoupal na průlety výše, takže pak byl let plynulejší a celkem bez větších chyb, s výsledkem 37 průletů. Termika žádná nebyla, ale energie zbylo dost, takže se to dalo napadat.  Výsledek 10:00. Poslední z nás jsem letěl já, trochu se zvednul vítr, ale celkové podmínky byly dobré. Bohužel při prvním nastoupání, když jsem točil zpět do báze B, tak jsem spadl do vývrtky a první kolo jsem letěl za 26,5 sec, což je skoro o 8 vteřin pomalejší než normálně. „Lehce“ mě to rozhodilo, takže jsem riskoval a dvakrát seknul na Béčku. Tady je jasně vidět, že prakticky nulový trénink se podepisuje na velmi špatném výsledku v případě i jedné chyby. Prakticky stejný případ jako včera u Martina. Prostě nejsme již dále schopni vytěsnit tyto problémy a soustředit se jen na to co je před námi. Zaletěl jsem tedy 42 průletů a termiku jsem lehce přeletěl.

 

Nyní se žene přeháňka, která je doprovázena silným větrem, pár pilotů již letělo, takže bude asi náhradní let pro tyto piloty. Francouz Michele dopoledne ztratil model, když letěl 6 průletů. Myslím, že model zatím nenašli.  Australan Mani přišel o vrtuli, stejně jako Pieter Douma. Myslím, že Pieter zatím vyhrává v soutěži smolař soutěže. Je vidět, že ho to už trochu se.., protože když jsem se ho ptal co má za problém, tak mi odpovídal jen holandsky :-)

 

Byli jsme na obědě, tak jsem Karla letět neviděl, ale cestou zpět jsem potkal jeho manželku a bylo jasno. Piloti, kteří šli na start v přeháňce, dostali restart, Karl po dešti šel do úplně studeného vzduchu jako první, letěl 47 průletů, ale termika nebyla žádná, na průlety spotřeboval více energie a přistál o 3 minuty dříve. Tím je rozhodnuto, letos opět mistr světa nebude. Neuvěřitelná smůla, za 5 výborných letů neudělat ani jednu chybu a takto skončit je škoda. Mimochodem chyba s Unilogem1 se mu už jednou stala a to přesně před 4mi roky na MS v Buzzau. Od té doby s ním nalétal asi 400 letů a vše fungovalo bez problémů. Tohle mě hodně mrzí, Karl investoval do dobrého výsledku neuvěřitelné množství času, udělal jsem mu nejlepší modely co šlo udělat, ale zařídit štěstí je asi nemožné :-( Od TM dostal nyní pokyn létat na team. Thomas nyní ztrácí asi 5 průletů, Franz ještě více a na zázraky nevěřím. Pro mne tím více či méně MS skončilo, už se těším domů a až si konečně odpočnu od modelů letadel. Už mi lezou krkem :-) Heh, stejně jako většinu roku :)

 

Fotek jsem moc neudělal, ke konci nebylo počasí a pak už ani chuť. Celkovou fotku se všemi účastníky MS mi Julian pošle až po MS, protože je nutné udělat panoramatickou fotku a na to tu není čas. Druhé kolo bylo zrušeno kvůli dešti zrušeno, Martin a Jarda jej odletěli, ale jelikož se poletí znova, tak ani nemá cenu se o tom rozepisovat. Australané našli Michelův model, je na odpis. Jelikož jsme již jeli na kemp, tak podrobnosti nevím.

imgimg