Čtvrtý soutěžní den bude slunečný, po večerním dešti se udělalo pěkné počasí. První z nás letěl Jarda, před startem měl rozjeté levé křidélko, takže to musel celou dobu držet na kniplu. To mi bohužel občas servo Hitec na křidélkách dělá. Zatím jsem nepřišel na to proč tomu tak je, poměrně často jsem musel servo před startem trimovat. Výsledkem je tedy pouze 34 průletů, a termika 10min. Martin měl pomalejší vzduch, letěl s drobným zaváháním na bázi A, jinak bez chyb, 44 průletů, termiku 10 minut. Poslední jsem šel já, bez chyby, ale jen 44 průletů, pátý mi utekl o pár metrů. 10minut termiky, ale přistání pouze za 20. Prostě standard :-) Michelův model byl nalezen asi 800m od letiště na louce. Použitelné z modelu není skutečně nic. Thomas letí 46, Franz seknul a nedoletěl poslední kus, takže 46. Druhý Christian Ulbrich s modelem GoOne-8 letěl také pouze 47, také seknul. Počasí bylo pomalé, termika chodila jen občas.

 

No jinak se tu prodává pár Avoniků, dokonce nová B12 za 750 Euro, kde to dneska za ty prachy koupíte :-) Tedy ještě musím dodat, že je třeba vytáhnout z kapsy minimálně salších 750 Euro aby se to dostalo do vzduchu. Dále amíci prodávají létaný B10 i s motorem za 700 Euro, to je už úplně neodolatelná cena. A když k tomu připočítáte, že to letadlo bude tak sebevědomé jako jejich piloti, tak to poletí úplně samo.

 

Jarda má dnes odlétáno, letěl 36 průletů, termika byla asi na 4x zapnutí motoru, byl pěkný rozpad, ale Jarda to nakonec s modelem F5F stejně naletěl :-) Pak jsem letěl já, 46 to dalo velmi těsně a Jarda našel solidní termiku, takže jsem nemusel ani motorovat. Vítr nefoukal, takže jsem i přistál za 30. Nyní letěl Martin, kombinace motor-vrtule není optimální, hrabe to, i když vlétává do báze na 4 průlety, takže to bylo jen 43 průletů. Termika byla v pohodě, za 3,1s motoru, přistání za 30. Karl padá nyní prakticky pořád, aktuálně jsem ho přelétal a je těsně pode mnou. Na druhou stranu je to jedno, pokud nejsi MS, tak po tobě za dva dny po skončení neštěkne ani pes, akorát do hodnocení teamů to je trochu problém. Já s Martinem jsme kolem 30tého místa, Jarda je trochu pod námi :-) První je Ital Remo s modelem FlipFlop-6, druhý Rakušan Hannes Starzinger s Avionikem a třetí je Němec Christian Ulbrich s modelem GoOne-8. Zítra se letí poslední kolo a pak už jen vyhlášení a banket. Snad v sobotu jedeme domů.

 

Dneska jsme se s Martinem vydali opět na stejný kopec, jako jsem byl v úterý, ale došli jsme dále. Martin šel poměrně rychle, když jsem byl v půlce kopce, tak mi už mával z vrcholu. Šárka musí mít kondici jako bůh :D

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg