Pátý letový den začal nízkou mlhou, ale kolem deváté to půjde nahoru a začne se klasickým warm-upem. Dnes je na plánu odlétat poslední osmé kolo a pak je na plánu vyhlášení. Jarda jde na start jako páty. Letěl 37 kusů jako vždy, termika byla jen na výkluz ale 10minut v pohodě. Martin dal jen 43 průletů, vrtule vůbec nefunguje v této nadmořské výšce. 10 minut termiky v pohodě. Já jsem dal 45, o kousek mi ušel čtyřicátý šestý průlet a termika 10 minut. Špička zaletěla 52 průletů. Výsledky se dozvíme až na večerním vyhlášení, na které se chystáme.

 

Navečer létala na letišti modelářká letka složená z ME-109, Thunderboldu a Spitfire (neplést se Speedfire). Bylo to úžasné, chlapci prolétavali mezi stromy a jelikož je letiště na velikém zlomu, tak klesali k našemu kempu, čímž se ztratili pod letištěm a pak nízkým průletem pokračovali dále. To asi u nás také nezažijete. Dále letěl pilot s vrtulníkem, jehož cena je kolem 30.000 Euro. Vrtulník byl osazen turbínou a jeho hmotnost byla asi 35kg.

 

Mistr světa v kategorii F5B je Remo Fratini z Itálie, druhý je Hanes Strazinger z Rakouska a třetí Christian Ulbrich z Německa. Já jsem 30tý, Martin 33 a Jarda 43. Celkový počet soutěžících byl 46. V teamech je první Německo, druhá Itálie a třetí Švýcarsko. Česká republika je 11. z 15 zemí. Z mých modelů byl nejlepší 8. Thomas Wäckerlin a 9. Franz Riegler. Karl Waser byl 23.

 

imgimgimgimgimgimgimgimgimg

 

MS 2014 - výsledky F5B jednotlivci

MS 2014 výsledky F5B teamy