Popis Modelu

Model Speedfire-2 F5B je určen pro závodní kategorii F5B. Jeho snadné ovládání umožňuje použítí také pro sportovní a rekreační létání. Motor může být jakýkoliv s hmotností 290-350g s výkony od 1,5kW až po 7kW, baterie od 3s do 10s LiPol.  Pro výkony na 5,5kW a show létání doporučujeme zesílení modelu. Model je vyráběn pouze jednodílný. Speedfire-2 má vylepšenou aerodynamiku, dosahuje lepších výkonů v termice a minimální ztráty v zatáčkách.

 

Návrh modelu

Průřez trupu byl oproti verzi SF1 zmenšen, ale možnost lehce instalovat všechny komponenty z našeho e-shopu zůstala zachována. Jako serva je možné použít standartně Hyperion Atlas nebo Hitec HS-7115, která umožňují napájení přímo z 2S přijímačového akumulátoru.

Design modelu byl navrhován pomocí 3D programu. Takto je možné optimalizovat průřez trupu na základě použitého vybavení, navrhnout správnou kinematiku modelu a určit i zatížení nosníku. Master model byl frézován na vysoce precizní fréze, díky které jsou dodrženy přesné tvary.

Provedení a konstrukce modelu

Samotný model je vyráběn laminováním do negativních forem. Na výrobu jsou použity špičkové materiály, které předurčují model pro špičkové výkony, vysokou pevnost a nízkou hmotnost.

Trup je robustní, umožňuje použití velmi širokého spektra baterií. Standardně je vyráběný pro 2,4GHz přijímače, jde o kombinaci skla a uhlíku. Kužel je možné použít o průměru 33, 36 nebo 38mm. Trup má v délce 1cm kruhový průřez. SOP je v provedení z dvojitého uhlíku, což minimalizuje krut SOP a na ní umístěné VOP, sendvičový materiál je herex

Křídlo je také celouhlíkové, na povrchu je standardně uhlíková tkanina 93g/m2 s orientací ±45˚, která zabraňuje krutu křídla. Nosník je z UMS rovingu a stojina je z uhlíku a balzy. Sendvičový materiál je herex. Křídlo je uchyceno pomocí tří šroubů M3 a jazyku ve předu.

Výškovka je celouhlíková z tkaniny 93g/m2. Sendvičový materiál je herex. Upevnění VOP je pomocí dvou šroubů M3

Na přání zákazníka je možné model zesílit pro Show létání např. přídavným uhlíkovým D-boxem, nebo verzí Double-Carbon. Model je také standartně dodáván ve verzi ARF s vestavěnými servy Hyperion Atlas nebo HiTec 7115. Dále je možné model dodat kompletně ve verzi RTF, pak stačí pouze instalovat přijímač.