Popis Modelu

Model Speedfire F5B je určen pro závodní kategorii F5B. Jak již vyplývá z názvu, model je schopný létat vysokou rychlostí při zachování výborného opadání v termice. Model byl navržen tak, aby umožňoval použití pohonné jednotky s příkonem od 500W do 7kW ve verzi Show. Standardní F5B model byl testován na příkonu 6,2 kW. Pro trvalý příkon nad 5kW doporučujeme zesílení modelu. Model nabízí nekompromisní výkon v oblasti rychlosti, výborné využití termiky a zároveň velmi snadného ovládání modelu v celém rozsahu rychlostí.

Model se vyrábí pouze v jednodílné verzi, která vyniká nízkou hmotností a pevností křídla. Jelikož je rozpětí modelu 1975mm je možné jej snadno zaslat po celé Evropě.

Návrh modelu

Návrh modelu byl uzpůsoben použití modelu pro závodní i rekreační létání. Aerodynamický návrh modelu opět provedl německý specialista Dirk Pflug. Pro model Speedfire F5B vytvořil nový profil DP F5B, který výrazně snižuje odpor při vyšším Re číslu a model tak může snadno dosáhnout rychlosti přez 300km/h.

Design modelu byl navrhován pomocí 3D programu. Takto je možné optimalizovat průřez trupu na základě použitého vybavení, navrhnout správnou kinematiku modelu a určit i zatížení nosníku. Master model byl frézován na vysoce precizní fréze, díky které jsou dodrženy přesné tvary.

Provedení a konstrukce modelu

Samotný model je vyráběn laminováním do negativních forem. Na výrobu jsou použity špičkové materiály, které předurčují model pro špičkové výkony, vysokou pevnost a nízkou hmotnost.

Trup je robustní, umožňuje použití velmi širokého spektra baterií. Standardně je vyráběný pro 2,4GHz přijímače, jde o kombinaci aramidu a uhlíku.

Křídlo je také celouhlíkové, na povrchu je standardně uhlíkové tkaniny 93g/m2 s orientací ±45˚, která zabraňuje krutu křídla. Nosník je z UMS rovingu a stojina je z uhlíku a balzy. Sendvičový materiál je balza

Výškovka je skleněná s uhlíkovou klapkou z uhlíkové tkaniny 93g/m2. Sendvičový materiál je balza.

Na přání zákazníka je možné model zesílit pro Show létání např. přídavným uhlíkovým D-boxem, nebo verzí Double-Carbon a celouhlíkovou VOP.


SF-Top